Bilim ve teknoloji ışığında

20 yıllık tecrübe

Temel aldığımız ve çalışmalarımıza yön veren bilimsel doğru, beynin öğrenme ve iyileşebilme kapasitesidir. Bu yaklaşım tıbbi literatürde “nöroplastisite” olarak adlandırılır. Nöroplastisitenin benimsenmesi özellikle son 20 yılda bilim dünyasında bir çığır açmış ve nörolojik kökenli birçok hastalığa tedavi olanağı sunulmuştur. Beynin öğrenme ve iyileşebilme kapasitesini tanımlayan nöroplastisite kavramı için sıklıkla, “beyindeki mucizevi iyileşme” ifadesinin kullanılması da bu nedenledir.

Çalışmalarımızı, Fizik Tedavi ve nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu konusunda teknolojik açıdan dünya çapında en iyi Robotik FizikTedavi cihazlarını üreten firmalarla klinik ve bilimsel işbirliği yaparak sürdürmekteyiz.

İnme (Felç) Tedavisi

Beyin Kanaması, Beyin Damar Tıkanıklığı, Beyne Pıhtı Atması

Yatarak Fizik Tedavi

Kişiye özel hazırlanmış kapsamlı tedavi programı, 7/24 doktor gözetimi

Beyin Hasarı Tedavisi

Travmatik ve travma dışı beyin hasarlarında Kapsamlı Fizik Tedavi

Beyin Tümörü Sonrası Tedavi

Ameliyat sonrası oluşan hasarlar için Kapsamlı Fizik Tedavi

7

Yatan Hastanın Günlük Ortalama Seans Sayısı

+500

Nöro-rehabilitasyonla Hayata Tutunan Kişi

90.480

1 Yılda Kliniğimizde Görülen Toplam Seans Sayısı

Aile Sıcaklığında

Kişiye Özel Tedavi

Uzman ekibimizle son teknoloji tedavi yöntemlerinin kullanıldığı donanımlı kliniğimizde, hastalarımıza özel, durumlarına ve ihtiyaçlarına yönelik tedavi programları uygulanmaktadır.

Tedavi sürecinde hastalarımızla yakından ilgilenerek gelişimlerini takip etmekte, yakınlarıyla paylaşmakta ve birlikte büyük bir aile gibi hareket ederek onları tekrar sosyal hayatlarına döndürmekteyiz.

Başarı Hikayeleri

MBclinics Ekibi olarak kliniğimizde tedavi ettiğimiz bazı hastalarımızın iyileşme ve normal hayata dönme hikayelerini inceleyin!

Son Teknoloji Cihazlarla

Robotik Fizik Tedavi

Robotik Fizik Tedavi teknolojileri, özellikle inme (felç) tedavisi, kafa travması – beyin hasarı ve felç tedavisi, beyin tümörü tedavisi sonrası felç önleme tedavisi gibi uzmanlık isteyen durumlarda yoğun ve etkili Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamak için kullanılmaktadır. Sanal Gerçeklik desteği ile özel amaçlı oyun ve grafikler kullanılarak hastalarımızın motivasyon ve katılımının artırılması sağlanır. Hedeflenen normal fonksiyonları geliştirmeye yönelik yoğun tedaviler uzmanlarımızın gözetiminde uygulanır.

Hastalarımızın iyileşme sürecini hızlandırmak için dünyada kullanılan en modern, hasta iyileştirmedeki başarılı katkıları bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış Robotik Tedaviler, kliniğimizde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Yatan Hasta Odaları

Tam kapsamlı Fizik Tedavi programımız dahilinde hastalarımız A plus, JCI akreditasyonu olan hastanemizde kalarak yatılı tedavi görebilmektedir. Hastalarımız tedavileri süresince 24 saat doktor gözetimi altında tutulmakta, gerekli görülen durumlarda hastaya özel hemşire atanabilmektedir.